Sedex

 SEDEX (Tedarikçi Etik Data Paylaşımı) küresel tedarik zincirlerinde yer alan etik ve sorumlu iş uygulamalarındaki gelişmeleri teşvik etmek amacıyla kurulmuş küresel bir üyelik organizasyonudur. İnsanların çalışma koşullarını ve çevrelerini korumalarına yardımcı olması için şirketlerin tedarik zincirindeki sorumlu kaynakları yönetmelerine yardımcı olmaktadır. On binlerce şirket, işçi hakları, sağlık ve güvenlik, çevre ve iş etiği gibi konularda performanslarını yönetmek için bu platformu kullanmaktadır.

Bu platform, üyelerinin veri toplamalarını, paylaşmalarını ve analiz etmelerini ve tedarik zincirindeki riskleri yönetmelerini sağlayan çevrimiçi bir platform ve çeşitli hizmetler sunmaktadır. Sahip olduğu işbirlikçi yaklaşım, alıcıların ve tedarikçilerin bilgi alışverişinde bulunmaları ve işlerinde etik performanslarını daha iyi yönetmesi ve geliştirmesi için birlikte çalışmalarına olanak tanımaktadır.
SEDEX ‘in sunduğu araçlar ve hizmetler, 180´den fazla ülkede 55 binden fazla üye tarafından sorumlu kaynak programlarında sürekli iyileştirmeyi desteklemek için kullanılmaktadır. Bu hizmetler, üyelere birçok farklı veri, standart ve sertifikasyonu bir araya getirme, bilgili ve yetkili iş kararları alma ve değer zincirleri arasında sürekli iyileştirmeyi sağlama imkânı vermektedir. Üyelerin bölgesel olarak desteklenmesi için tüm dünyada faal olan birçok ofis mevcuttur.
 
SEDEX Üyeliğinin Avantajları
Küreselleşmiş bir ekonomide ticaret yapmak gerçekten oldukça karmaşık bir iştir. Yeni ortaklıklar kurma ve yeni pazarların kilidini açma fırsatı, hesap verebilirlik konusunda birtakım zorluklar doğurmaktadır. Üyeler, özetle şu konularda ciddi bir destek almakta ve çeşitli avantajlar elde etmektedir:
1. Değerler zincirinin iş gücüne adil davrandığından emin olunması.
2. Yeni mevzuatların, şirketlerin faaliyetleri üzerindeki etkilerinin net bir şekilde ortaya konması.
3. Hızla değişen ve birbirine bağlı bir iş ortamında alınması gereken risklerin azaltılması.
Perakende satış yapan küresel bir marka, üretici, uluslararası bir temsilci ya da tek bir üretim bölgesi olunması farketmeksizin, SEDEX ,  sorumlu ticaret faaliyetlerinin daha kolay bir hale getirilmesini sağlamaktadır.
 

KAYIT FORMU

Sudz 19'a katılmak için lütfen formu doldurun.